Halsband 18 k guld
2015-09-16
326779
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 18 000 SEK |
HALSBAND, 18 k guld, pansarlänk, doserad, mittsektion dekor med 3 halvpärlor, C. F. Carlman, Stockholm 1900-talets första del, årsindex saknas, längd 40 cm, vikt ca 58,3 g, originaletui märkt M L 24/12 1938
Etui med fläckar och slitage