Terrin Qianlong
2015-09-08
326630
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblåptt med motiv av blommor, skulpterade hänklar i form av fabeldjur, höjd ca 24, längd ca 34 cm
Smärre glasyrnagg