Skrivbordsuppsats jugend Kvinnliga formgivare

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GERDA BACKLUND, pennfat och bläckställ, Stockholm 1900-talets början, brons, reliefdekor, signerade G. Backlund, samt ljusstakar 1 par, brons, alla delarna signerade AB E. Gjutmetod Stockholm, ljusstakarnas höjd 22 cm

glasskål till bläckställ saknas

326340

2015-09-12