Ring broschnål 18 k guld
2015-09-04
326075
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RING, 8 fasetterade vita stenar samt 5 navettslipade rubiner, ringstorlek ca 17,5 mm, BROSCHNÅL, 18 k guld, 5 vita fasetterade stenar, längd 5 cm, total vikt ca 6,5 g
Röda stenar med hack och skador, ringskena med slitage och något bucklig vid mitten