Skålfat tallrikar bärtallrikar i porslin Kina 1700
2015-09-03
325836
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKÅLFAT, TALLRIKAR, 3 st, BÄRTALLRIK, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i emalljfärger, diameter 15,5-27, 5 cm
Nagg, sprickor, nötningar, smärre emaljbortfall