Bertel Bertel-Nordström Kollektion Vasa Konst
2015-09-14
325032
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BERTEL BERTEL-NORDSTRÖM (1884-1967),
Sydländsk gumma i rött, signerad och daterad Bertel-Nordström 1924, olja på träpannå 65x53 cm