Ampel sengustaviansk
2015-08-31
324545
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 20 000 SEK |
AMPEL, sengustaviansk, omkring 1800, brännförgyllda beslag, kupa av vitt glas, kedjefästen i form av lejonmaskaroner, höjd 65 cm
senare kupa, nagg och spricka, takfäste borrat för el