Armband 18 k guld Christian Hammer
2015-08-28
324436
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
CHRISTIAN HAMMER, armband, 18 k guld, Stockholm 1860-70-tal, längd ca 21 cm, vikt ca 63 g, originaletui
PROVENIENS: gåva till Hedvig Leijonhufvud, född af Burén (1871-1966) gift med Gustaf Leijonhufvud.
lagningar, omförgyllt