Ampel 1800-tal
2015-08-24
323681
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
AMPEL för 8 ljus, empirestil, 1800-tal, dekor av växtornamentik, stagformade kedjor, brons och bronspatinerad plåt, höjd ca 60, diameter 65 cm
Ljuspipor borradr för elektriskt ljus, tidigare elektrifierad, slitage