Vattendroppare
2015-08-22
323495
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VATTENDROPPARE, keramik, sannolikt Korea, 1900-tal, grönglaserat, rikt dekorerad i relief med motiv av fabeldjur och blad, höjd ca 18 cm
Propp saknas, smärre nagg