Ampel
2015-08-18
323217
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
AMPEL, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, behängd med prismor, skål i blå glasmassa, delvis slipad dekor, avslutad i pinjekotte, en elektrisk ljuskälla, höjd ca 55 cm
Slitage