Tedosa och fat Qianlong (1736-96)
2015-08-20
323187
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TEDOSA, FAT, Kina, Qianlong (1736-96), dekor i famille rose, motiv av strödda blommor och fjärilar, tallrikens diameter ca 23 cm
Tedosa med lagningar, locket med nagg, fat med nagg