Skålfat Kina Qianlong (1736-95)
2015-08-20
323186
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKÅLFAT, 4 st, Kina, Qianlong (1736-96), konturerade brätten, dekor i famille rose, motiv av strödda blommor och fjärilar, diameter ca 25 cm
Nagg, enstaka sprickor, ett fat med lagning