Bestick silver modell Gammal Dansk
2015-08-20
323180
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 500 SEK |
BESTICK, 23 dlr, silver, 18/1900-tal, Danmark, modell Gammal Dansk, bestående av: 6 bordsskedar, 6 bordsgafflar, 3 matskedar, 5 matgafflar, ragusked, sockersked, kak/tårtspade, total vikt ca 1280 g
Monogramgravyrer, ragusked med mindre slitage