Stolar gustavianskt provinsarbete
2015-08-17
323024
| Klubbat belopp | 7 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
STOLAR, 4 st, 1800-tal, gustavianskt provinsarbete, skuren dekor av bl a fleuroner, vitbemålade, sitthöjd ca 44 cm
Slitage, renoverade, äldre förstärkningar, senare sitsar, senare bemålning