Skål Kina Qianlong
2015-08-15
322820
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, Kina, porslin 1700-tal, dekor i underglasyr med motiv av flodlandskap, Qianlong (1736-95), höjd ca 13 cm
Smärre kantnagg