Ljuskrona i rokokostil 1800-tal
2015-08-13
322549
| Klubbat belopp | 10 500 SEK |
| Utropspris | 13 500 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1800-tal, 9 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olikslipade och olikformade prismor, insida med elektriskt ljus, höjd 105 cm
Delar saknas, smärre nagg, några lösa prismor megöljer