Flintlåsgevär
2015-08-11
322455
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700/1800-tal, längd 146 cm
Märkt 653. 1817
Laddstock saknas, skador, slitage, rost,