Muggar och bägare silver
2015-08-08
322081
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PUNSCHMUGGAR, 8 st, BÄGARE, 2 st., på kulfötter, FAT, silver, 1900-tal, punschmuggarnas höjd ca 5, bägarens höjd ca 10,5 cm, total vikt ca 645 g
Slitage, delvis med gravyr