Smörterrin med lock och fat Kina 1700-tal
2015-08-05
321837
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SMÖRTERRIN med lock och fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, fatets längd ca 25,5 cm
slitage, smärre nagg