Vas Kina 1800-tal
2015-07-30
321483
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets senare del, balusterformad, dekor i underglasyrblått mot celadonbotten, motiv av fågel i blommande trädgård, delvis genombrutna dekorhänklar, höjd ca 42 cm