Par, tedosor, Kina, 1700-tal
2015-08-27
321246
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TEDOSOR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, Kangxi (1662-1722), oktagon form, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, höjd ca 10 cm
Retuscher, nagg