Puderstol 1700-tal
2015-08-31
320628
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
PUDERSTOL, 1700-talets andra hälft, ryggen med svarvade stolpar, målad i engelskt rött, sittdyna klädd i brunt skinn, höjd 72,5 cm
Renoverad, slitage, smärre skador