Upplägningsbestick silver
2015-07-16
320488
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
THOMAS NORTHCOTE, 3 dlr, sterlingsilver, London England, 1797, betsående av soppslev, såsslev, sockerströare, varav 2 invändigt förgyllda, soppslevens längd ca 35,5 cm, total vikt ca 264g
Brukslitage och smärre bucklor,