Takfotogenlampa 1800-talets andra Godspiltgården
Klubbat för:
600 SEK
1 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, för 6 ljus, 1800-talets andra hälft, majolika, frostad glaskupa, delvis bronserade delar, höj- och sänkbar, diameter ca 56 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Smärre skador o slitage
320469
2015-07-16