Orientmatta Khamseh antik 1800-talets första hälft
2015-07-14
319748
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 32 000 SEK |
ORIENTMATTA, Khamseh, sydvästra Persien, antik 1800-talets första hälft, 196x157 cm
PROVENIENS
Svensk privatsamling
Jämför bård på Khamseh-mattan såld på Rippon Boswell auktioner i Wiesbaden, Tyskland, The Kossow Collection, 5 mars 2011, nr 147.
Renoverad, lagningar, delvis senare kortsidor