Ring brosch armring granater 1800-tal
2015-07-11
319658
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 23 k guldskena, ringstorlek ca 16, mm, BROSCH, i form av fjäril, ARMRING, äldre granater, 1800-talets slut
Armringens säkerhetskedja saknas, ringskena skev och med slagmärken, fjärilens spröt saknas samt broschnål och fästen ej ursprungliga, tennlödningar enstaka granater saknas