Ljuskrona
2015-07-09
319567
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, för 5 ljus, elektrifierad, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 90 cm (utan kedja)
Bruksslitage