Cider Pitcher (Selected)
2015-08-01
319266
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
A CIDER PITCHER, cover with sculpted foo dog, underglazed blue, 18th century, height c. 29 cm
CIDERKANNA med lock, Kina, 1700-tal, porslin, dekorerad i underglasyrblått, lockets knopp i form av fohund, höjd ca 29 cm
Cover with repairs
Locket med lagningar