Salt Cellars (Selected)
2015-08-01
319259
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
A PAIR OF UNDERGLAZED SALT CELLARS, decorated with fine objects and flowers, 17th/18th century, height c. 5 diameter c. 8.5 cm
SALTKAR,1 par, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av antikviteter, höjd ca 5 diameter ca 8,5 cm
Repairs/retouches
Lagningar/retuscher