Ljuskrona sengustaviansk

Ljuskrona sengustaviansk
Ljuskrona sengustaviansk

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSKRONA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft, för 8 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, ljusringen med lejonmaskaroner, korgbotten med sparljus, höjd 84 cm

Smärre nagg, kompletteringar, takfästet omarbetat för el

317549

2015-06-23