Vas och skålar cloisonné
2015-06-19
316899
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, SKÅLAR, 1 par, brons och cloisonné, Kina, 1800-tal, dekorer med lotus resp krysantemum, höjd ca 13,5-30 cm
slitage, bortfall av emaljdekor