Servisglas design Simon Gate
Klubbat för:
750 SEK
1 000 SEK
SIMON GATE, servisglas, 34 dlr., 1920/30-tal, Simon Gate för Orrefors och Sandviks glasbruk, osignerade, bruntonad glasmassa, bestående av: 6 rödvinsglas, 9 vitvin, 6 grogglas, 9 starkvin, 4 likör, höjd ca 12-16 cm
Mindre nagg förekommer
316540
2015-06-15