Bordslampor 1900-talets början
2015-06-13
316486
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets början, förgylld metallinfattning, orientalisk keramik med dekor av emaljfärger i rött, grönt och blått, total höjd ca 55 cm
Del saknas o kompltterad med senare del, spricka