Spegellampetter
2015-06-11
316100
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, för 1 ljus vardera, förgyllda, pastellagedekor av rosett samt pärlstav, längd ca 48 cm
Senare glas, senare ljushållare, smärre pastellageskador