Ring 18 k guld
2015-06-11
315989
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
RING, 18 k guld, trappslipad vit sten, överdel stämplad Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1953, ringskena stämplad C.G.H, Umeå 1965, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 5,5 g
Sten med repor, omarbetad