Ring 18 k röd/vitguld 1940-tal
2015-06-10
315715
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
RING, 18 k röd/vitguld, smaragdslipad ametist, A G Dufva, Stockholm 1947, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 23,3 g
Ametist med kantskada och repor, ringskena med slitage