Lampa 1800-tal
2015-06-10
315120
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
BORDSLAMPA, porslin och förgylld brons, Kina resp Frankrike, 1800-talets senare del, vas med celadonglasyr samt påklippt vit dekor med blomstermotiv, monterad lampfot samt hänklar i förgylld brons, höjd ca 59 cm ink skärm, höjd ca 41 cm exkl lampmontering