Skrin och pepparströare 2 st silver 1902
2015-06-08
315099
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKRIN, PEPPARSTRÖARE, 2 st., silver Birmingham 1902 resp. 1901, rektangulärt skrin på 4 fötter, invändigt förgyllt, balusterformade ströare med punsad blom- och bladdekor, skrinets längd 8,2 cm, vikt 60 g, ströarnas höjd 7,7 cm, vikt 60 g
Bucklor