Kaffekanna silver London 1700-talets mii
2015-06-08
315033
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
PHILIP GARDEN, kaffekanna, silver, stämplar Philip Garden, London 1738-73, svenska kontrollstämplar, uppåt avsmalnande, trähänkel, driven och ciselerad dekor av blad och blommor, godronnerad fotkant, höjd 25 cm, vikt ca 711 g
Omarbetad, dekoren senare