Skålfat Kina
2015-06-03
314451
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, 2 st, porslin, Kina, 1700/1800-tal, dekor med bl a granatäpplen i emaljfärger, diameter 12-14 cm
Bruksslitage, ett med smärre färgbortfall