Bojan Kangxi
2015-06-03
314208
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, 16/1700-tal, Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyblått s.k. cracked ice, höjd ca 22 cm (exkl lock)
Senare lock i trä medföljer
Tillverkningsdefekter, lock med nagg