Ytterfoder Kanton
2015-06-03
314206
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
YTTERFODER, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, polykrom dekor i emaljfärger, motiv av figurscener, delvis genombruten fotring, höjd ca 14 cm diameter ca 22 cm
Senare igensatt dreneringshål, slitage