Urnor möjligen Ming
2015-06-03
314200
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 9 000 SEK |
URNOR med lock, keramik, Kina, möjligen Ming (1368-1644), grön glasyr, höjd ca 27 cm
Slitage, smärre nagg