Sten Ekendahl oljemålning
2015-06-03
314193
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STEN EKENDAHL (1897-1968): Kvinnoporträtt, signerad Sten Ekendahl, olja på duk, 52x38,5 cm.
Fri kopia efter Anders Zorns "Röd sand".