Fat Qianlong (1736-95)
2015-06-03
314175
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SERVERINGSFAT, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), djup modell, konturerat brätte, dekor i underglasyrblått med motiv av antikviteter i trädgård, brätte med strödda blommor, 38x31 cm
Smärre nagg