Figurin sen Qing
2015-06-01
314076
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
FIGURIN, porslin, Kina, sen Qing, stående vis man med ruyistav, polykromt bemålad samt förgylld, monterade hårtestar, höjd ca 47 cm
Hår saknas, smärre slitage