Stekfat Qianlong (1736-95)
2015-06-01
314006
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SERVERINGSFAT, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), konturerat brätte, dekor i underglasyrblått med motiv av strödda blommor, brättet med fjärilar samt reserver innehållande pagodlandskap, 43x37 cm
Smärre obetydligt nagg