Ljuskrona skuret trä Godspiltgården
2015-05-31
313796
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, 6-armad, skuret trä, höjd ca 90 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Smärre skador