Tekannor Kina 1700-tal
2015-05-30
313686
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TEKANNOR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong, 1736-1795, dekor i famille rose, höjd ca 16 cm
Lagningar, 1 tekanna med ej tillhörande ursprungligt lock, tillverkningsdefekter